1Z0-053 1Z0-517 640-461 640-722 642-832 648-375 74-344 74-409 A00-212 C2010-503 C2010-598 C2010-651 C2010-652 C2020-605 OG0-091 070-413 070-459 070-496 1Z0-052 C_BOSUP_90השיטה שלי לירידה במשקל ללא דיאטה

השיטה שלי מורכבת מתהליך המלווה בטכניקות מעולם הקואוצ'ינג, ושם דגש על שינויים שעזרו לי ליצור את פריצת הדרך התזונתית, כאשר ירדתי במשקל ללא דיאטה. חלקם מובא פה. הדגש בתהליך הוא על התהליך עצמו של שינוי מחשבתי ולא רק שינוי הרגלים. השילוב של ידע תזונתי מקצועי, שינוי הרגלים ושינוי תפיסת האוכל, מביא את השינוי המיוחל במשקל.
אז מה אני מציעה בעצם?
קודם כל, אל תישארו רעבים- הבנה מאוד חשובה שהבנתי עם הניסיון הכושל בדיאטות היא- שעל מנת לרדת במשקל- לא צריך להישאר רעבים!!! להיפך! צריך לענות על הצורך לרעב, והצורך הזה משתנה מיום ליום. זו הסיבה שבגללה גם אין בשיטה שלי תפריט קבוע. בתהליך שלי של הירידה במשקל, השלמתי עם הידיעה שלפעמים אני מאוד רעבה ואז אוכלת הרבה יותר ולפעמים אני פחות רעבה- ואז אוכלת פחות. וגם אם אכלתי לפני שעה ועכשיו אני שוב רעבה- זה בסדר! לכן, אם במקרה נתקעתי מחוץ לבית בלי אוכל, אני אעדיף כמובן את המזון הבריא, אבל במידה ואין סביבי- עדיפה אפילו פיצה, מלהישאר רעבה. על מנת להישמע לתחושות הרעב, עלינו לדעת לסמוך על איתותי הגוף שלנו, ואת זה נלמד ונתרגל יחד.
חשוב מאוד, להמשיך לאכול את מה שאוהבים. בדיאטות המוצעות בשוק, בד"כ ישנם מאכלים שכדאי להימנע מהם. בשיטה שלי- אין מזון אסור ומזון מותר. גם כשאני ירדתי במשקל, וגם היום, אני אוכלת עוגות, גלידות, שוקולד ועוד. מה שכן חשוב הוא, להענות לצורך או הרצון, ולא להרגיש אשמים לאחר מכן. אם לא נחוש אשמה, לא תהיה אכילת יתר או חישוב קלורי, ולכן גם לא יהיה "פיצוי" או "צום" ביום שאחרי.
כן חשוב לשמור על ארוחות עיקריות, שהחשובה שבהן היא ארוחת הבוקר. גם כשקשה לאכול, וגם לי לפעמים זה קורה, אז אני מנסה למצוא את מה ש"עובר" בגרון, כמו דייסת קוואקר או יוגורט. כשיש ארוחת בוקר, היום נראה אחרת לגמרי!
בארוחות עצמן, חשוב מאוד לדעת מה מומלץ לאכול, וכאן נכנס הידע המקצועי התזונתי. דוגמה אחת לדרך בה יכול הידע הזה לעזור לירידה במשקל, היא למשל ההבנה שחלבונים משביעים יותר מפחמימות, ולכן מומלץ להוסיף חלבונים בכל ארוחה עיקרית- בשר או ביצה או גבינות, על מנת לשבוע (ולצמחונים/ טבעונים- סויה/ טופו/ קטניות). לא לוותר על הפחמימות (כיוון שהן שוות ערך מבחינת הערך הקלורי שלהן יחסית לחלבון והן חשובות לאנרגיה) אבל כן להוסיף להן חלבון!
טיפ נוסף לארוחות עצמן הוא הוספת ירקות. לאנשים שעושים דיאטות יש נטייה לוותר על אוכל ולעבור לאכול ירקות. גם אני עשיתי זאת בעבר, אבל כשהצלחתי באמת לשנות את הדרך- הוספתי ירקות בצורה הגיונית, לאורך יום. לפעמים גזר, לפעמים קולורבי, לפעמים סלט. כתוספת לארוחה ולא כארוחה בפני עצמה.
משהו נוסף חשוב בשינוי הוא תכנון מראש, בעיקר בימים שמבלים בהם מחוץ לבית, אך לא רק. לתכנן את סדר היום עוזר להתמודד עם חשקים, רעב לאורך היום ועוזר לתהליך הירידה במשקל. תחילה בצורה יזומה, אך לאחר מכן זה קורה באופן טבעי.
הצעה שלי-
אל תעשו דיאטה! במקום לפצוח בדיאטה (או שינוי אורח חיים, כמו שאוהבים לקרוא לזה היום), תלמדו את הרגלי האכילה שלכם- על מנת לבדוק בעיקר איך אתם אוכלים- מתי אתם אוכלים יותר מדי ולמה.
סבלנות- שינוי לוקח זמן! אל תעשו מירוץ לירידה במשקל. תעשו שינויים קטנים לאורך זמן- שינויים קטנים נטמעים טוב יותר ונשמרים לאורך יותר זמן! תבינו מה ההרגלים שלכם שצריכים לעבור שינוי, ולאט לאט תשנו אותם. לא ביום אחד להפוך את כולם (כמו שעושים בד"כ בדיאטות), זה לא עובד!
קבלו את עצמכם ואת הצרכים שלכם- זאת לא קלישאה- תלמדו לאהוב את עצמכם ולכבד את הגוף שלכם, תנו לו את מה שהוא צריך בצורה מאוזנת- פחמימות, חלבונים, שומנים, וכן- גם מתוקים או מלוחים או מה שחשקה נפשכם. ברגע שתאפשרו לו לקבל את מה שהוא מבקש, הוא יאזן את עצמו באופן טבעי.
לירידה במשקל ואכילה שפויה יותר, אשמח לעזור גם לך!
ליצירת קשר-
נטע- 050-4350466להתייעצות או קביעת תור
X

    לפרטים נוספים וקבלת ייעוץ השאירי פרטים ואחזור אלייך בהקדם >>>